Luxurious stylish residence


Cooperation with this Client is an effect of mutual trust and understanding. The investor was looking for someone to comprehensively design and execute woodwork. His dream was a luxurious residence with stylish accents. He wanted to live in an interior full of class and elegance, not lacking warmth at the same time. The design is still being implemented.

Majestatyczne drzwi wejściowe z mahoniu stanowią zapowiedź charakteru wnętrza. Ich wykonanie było preludium do współpracy z Klientem.

W klasycznym stylu utrzymane są portale wewnątrz rezydencji, idealnie wtopione w podłogę z drewna o bursztynowej barwie.

W całej rezydencji zostały wykonane drzwi wewnętrzne z mahoniu barwionego. Do kuchni prowadzą proste drzwi z przeszkleniami.

Kuchnię charakteryzuje wysoka zabudowa (do 3,2 m). Założeniem było, aby meble wykonano w całości z drewna. Zamiast płyt wiórowych czy fornirowanych wykorzystano klejonki stolarskie z litego drewna. Wnętrza mebli z bardzo jasnego buku ciekawie korespondują z mahoniem.

Po zakończeniu kuchni rozpoczęto proces projektowania gabinetu i sufitu drewnianego. Gabinet wyposażony został w ukryte schowki, wysuwany barek oraz podświetlenia wewnątrz szafek.

Geometryczny sufit z dwóch gatunków mahoniu, złożony z precyzyjnie frezowanych kasetonów, został doświetlony klasyczną lampą o punktach świetlnych skierowanych w górę. Wszystkie belki są podświetlane subtelnym, ukrytym oświetleniem ledowym.

Obszerna biblioteka w głębi pomieszczenia oraz ustawione przed nią potężne biurko stanowią inspirację do pracy twórczej. Biurko wyściełane czarną skórą zostało wyposażone w elektrykę i media.

Kącik klubowy w gabinecie stał się ulubionym miejscem Pana Domu. Na ścianie wyrzeźbione zostały inicjały rodu.

Stylowy mebel z lustrem, z ciekawą funkcją siedziska na którym można wygodnie przysiąść i zawiązać buty. Kolejny indywidualny projekt wykonany w jednym egzemplarzu o imponującej wysokości ponad 280 cm. Mebel jest wyposażony w szufladki na papcie oraz boczne drzwiczki z szufladkami na bibeloty, a za ozdobnymi pilastrami zagospodarowane jest miejsce na parasole i torebki.

-

-

-

-

-

-